Většina uživatelů amatérských a profesionálních digitálních fotoaparátů, případně mobilních telefonů , ukládá své snímky na paměťové karty, jako jsou například karty nejběžnějšího formátu Secure Digital SD, SDHC, SDXC, nebo na karty formátu CF CompactFlash. Existují i další typy paměťových karet, jako např. moderní, rychlé ale nepříliš užívané XQD nebo slepé vývojové větve paměťových karet PictureCard xD či Memory Stick. U každé paměťové karty hrozí z principu riziko ztráty souborů. I při sebešetrnějším používání se tomuto riziku nelze vyhnout.
V MyBlueDay umíme zachránit data z karty nejen v banálních případech jako je smazání, nafomátování, ale především z karet, které jsou poškozené hardwarově, tj. elektro-mechanicky!
Obnova dat z karty SD
V MyBlueDay probíhá obnova dat na kartě formátu SD, SDHC, SDXC, microSD a microSDHC jak v případě banálních softwarových důvodů (smazání, formát), tak především v situacích, kdy je SD karta poškozená elektricky nebo mechanicky.
Obnova z Compact Flash
Záchrana dat z paměťové karty formátu CF Compact Flash je zpravidla směřována do segmentu pokročilých a profesionálních fotografů používajích tyto karty v DSLR přístrojích. V případě elekronické závady u CF vyčítáme přímo z paměťových bloků.
Obnova dat z karty xD
Paměťové karty formátu xD-Picture Card jsou specifické nejen konstrukčně ale i svým použitím. Používané jsou v digitálních kompaktech Fuji a Olympus. Záchrana dat z karty xD probíhá u modelů Olympus, Fuji, Lexar a Sandisk formátů H, M a M+.
Zřejmě nejtypičtějším důvodem ztráty fotek nebo videa na kartě je situace, kdy karta byla omylem naformátovaná, (při vložení karty do jiného přístroje, omylem bez zálohy původních fotek atp.), nebo došlo ke smazání fotek na kartě a to buď jednotlivých, nebo všech.
Mezi další uživatelskou chybu, jejímž důsledkem mohou být ztracená data na kartě, patří nesprávné vysunutí karty z fotoaparátu, nebo neopatrná manipulace s paměťovou kartou ve čtečce paměťových karet. Typickým projevem takové ztáty je to, že je karta nečitelná, zobrazuje nesmyslné znaky, případně je vyžadováno její naformátování. Tyto nehody se stávají bohužel velice často, dokonce i pokročilým uživatelům digitálních fotoaparátů.
Naštěstí, naprostá většina výše zmíněných stavů je velmi dobře řešitelná, a obnova dat z karty bývá relativně snadná a má velmi dobrou šanci na obnovu fotek nebo videosouborů.
Paměťovou kartu se ztracenými daty přestaňte IHNED používat !
Zamezení následného zápisu na postiženou kartu je zásadním předpokladem pro úspěšnou záchranu dat na paměťové kartě. Znamená to kartu vyjmout z fotoaparátu, kamery, telefonu nebo čtečky a neukládat na ni žádná nová data. To je důležité obzvláště v případě, že nevíte, jak ke ztrátě dat došlo.
Chcete se o záchranu dat z karty pokusit sami, svépomocí?
Pokud víte zcela jistě, že je důvodem ztráty dat na kartě jejich smazání nebo naformátovaní karty, můžete se je pokusit zachránit svépomocí. K tomu vám může pomoci software na obnovu dat. Pokud jste si tedy vědomi případných rizik a víte jak postupovat, může být v těchto případech záchrana dat na paměťové kartě svépomocí správným řešením.
Profesionální záchrana dat z karty - jistota maximální šance
Pokud jsou pro vás ztracená data na kartě důležitá, nechcete riskovat možné zhoršení stavu paměťové karty a snížit tak šance na záchranu dat na kartě, nelze než doporučit využít služeb profesionálů z oboru záchrana dat, pro něž je obnova dat z karty rutinní záležitost. Rozhodovacím momentem pro využití služby může být samosebou cena. To, kolik vás bude stát uspěšná záchrana dat z paměťové karty se dozvíte z našeho aktuálního ceníku, nebo po provedené bezplatné diagnostice karty. Konzultovat situaci související se ztrátou dat na pamětové kartě lze i na lince podpory 722 150 150.